Google yazılım geliştirme ajanslarına sertifika verecek

0

Google, yazılım geliştirme ajanslarının Android konusundaki yeterliliklerini tespit edecek yeni bir sertifika programını duyurdu. Sertifika sahibi yazılım şirketleri, Android uygulamaları geliştirmek konusunda eğitimli ve yeterli deneyime sahip ekipler olarak kendilerini ispatlamış olacaklar, böylece piyasada Android uygulamaları geliştirmek isteyen üçüncü parti kişi ve şirketlerin doğru yazılım ajanslarını seçmeleri de kolaylaşacak.

Şimdilik Hindistan, Rusya, İngiltere ve ABD’de toplam 13 yazılım ajansı bu sertifikayı almaya hak kazandı. Google, sertifika sahibi şirketlerin yapacağı hatalara veya iş geliştirme süreçlerine garanti vermediklerinin de altını çiziyor ve bu sertifikanın sadece Android uygulamaları geliştirmek isteyen iş dünyasında, olabilecek en iyi yazılım evlerini bulmalarında yardımcı olmayı hedeflediğini vurguluyor.

Sertifikalı yazılım evleri ayrıca Google’ın geliştirme ekibi ile yakın kontak halinde olacak ve Android konusunda içerik, öncelikli destek ve diğer materyallere ulaşabilecekler. Ayrıca geliştirme ekipleri için yayınlanacak araçlara erken erişim hakları da olacak.

İnternet devinin, yeni sertifika programı hakkında yayınladığı tanıtıcı videoyu da aşağıda izleyebilirsiniz:

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>