Google Socratic uygulamasını başlatıyor

0

Google Socratic

Google Socratic uygulamasını başlatarak, öğrencilere eğitim süreçlerinde yardımcı olacak. Google’ın eğitim girişimlerinin bir parçası olan uygulama, çeşitli sorulara cevap verebilecek.

Google Socratic ile öğrencilere yardım edecek

Google eğitim girişimleri kapsamında öğrenciler için çeşitli eğitim içerikleri, uygulamalar ve internet siteleri üzerine çalışıyor. Google’ın bu amaçla geliştirdiği son uygulamalardan biri ise Socratic.

Yapay zeka destekli olan Socratic, üniversite ve lise öğrencileri için geliştirildi. Öğrencilerle etkileşimli olarak çalışan uygulama, sorulan sorulara cevap verebiliyor. Örneğin, öğrenci uygulamaya bir karekök alma sorusunun fotoğrafını çekip uygulamaya yüklediğinde, çözüm adımları ve sadeleştirme yöntemleri uygulama tarafından cevaplanıyor. Böylelikle öğrencinin hem çözüm yöntemini hem de sorunun cevabını öğrenmesi sağlanıyor.

İçeriğinde 1000’den fazla konu olan Socratic, yeni sürümüyle hem iOS hem Android kullanıcıları tarafından kullanılabilecek.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>