Google kurumsal kullanıcıları için Springboard’ı tanıttı

1

Google, kurumsal kullanıcıların iş yükünü hafifletecek, yapay zekaya sahip önemli bir uygulama olan Springboard’ı tanıttı. Kurumsal kullanıcıların işleri artık yapay zeka ile koordine edilebilecek.

Springboard, yapay zekaya sahip bir asistan. Uygulamanın amacı ise kullanıcıların Google ürünleri içinde aradığı şeyi bulmalarını kolaylaştırmak ve iş süreçlerini takip etmek. Google’ın mühendislik bölümü başkan yardımcısı  Prabhakar Raghavan da ortalama bir çalışanın, haftanın bir iş gününe eş değer zamanı Google ekosistemi içindeki dosyaları aramakla geçirdiğini belirterek, Springboard’ın yapay zekası sayesinde kullanıcının aradığı nesneleri çok daha hızlı bulmasına yardımcı olacağını vurguladı.

Yeni uygulama sadece akıllı bir arama motoru olarak hizmet vermeyecek aynı zamanda kullanıcının iş arkadaşları ve şirketi içindeki gelişmeleri de takip ederek aksiyon alması gereken önemli işler konusunda da kullanıcıyı bilgilendirecek, böylece tam bir asistan olarak hizmet verecek.

Google ayırca, şirketlerin kurum içi portal yaratmalarını sağlayacak olan Google Sites hizmetinde de güncelleme yaptığını duyurdu. Bir Google Site içinde, şirkete dair önemli bilgiler, duyurular, çalışanların kontak bilgileri, devam eden projelere dair süreçler gibi detaylar yer alabiliyor ve bu siteye sadece kurum çalışanları ulaşabiliyor. Google şimdi Sites servisinin tüm ekran boyutları ile uyumlu olduğunu açıkladı. Böylece artık sadece PC’lerden değil, tablet ve telefonlardan da kurum içi portale ulaşmak kolaylaşacak, mobil çalışanların kurumla bağlantıları daha sağlıklı olacak.

Yorumlar

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>