Google su tüketimine karşı önlem alıyor

0

Google su tüketimi

Google su tüketimine karşı yeni strateji belirliyor. 2030 yılına kadar Google, tüketiminden yüzde 20 daha fazla suyu koruyacak.

Google su hedeflerini belirledi

Google Sürdürülebilirlik Baş Sorumlusu Kate Brandt bir blog yazısında, “2030 yılına kadar tükettiğimizden daha fazla suyu yenilemek ve faaliyet gösterdiğimiz topluluklarda su güvenliğini desteklemek için bir su yönetimi hedefine söz veriyoruz” dedi.

Bu, Google’ın ofislerimizde ve veri merkezlerimizde ortalama olarak tükettiğimiz suyun yüzde 120’sini yenileyeceği anlamına geliyor.

Google, en son açıklamasına göre 2019’da 3.4 milyar galon su tüketmişti. Mevcut veya geçmiş yenileme oranları hakkında yorum yapmayı reddetti.

Google, veri merkezlerinin arama sorgularını, YouTube videolarını ve diğer verileri depolayan ve işleyen bilgisayar yığınlarını soğutmak için su kullanıyor.

Google, binalarında daha az su kullanarak ve ardından suyun özellikle kıt olduğu yerlerden başlayarak çevredeki topluluklarda korumaya yardımcı olarak yeni hedefine ulaşmayı planlıyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>