Google Takvim baştan sona yenilendi

0

Google, popüler ajanda hizmeti Takvim’i baştan sonra yenilediğini ve daha modern özelliklerle donattığını duyurdu.

Özellikle iş dünyasında önemli kullanım alanlarına sahip olan Google Takvim sayesinde iş arkadaşları birbirlerinin programlarını görebiliyor, bu verilere göre yeni toplantılar düzenlenebiliyor ve çoğu iş sürecinde Google Takvim önemli bir rol oynuyor.

Desktop bilgisayarlar için hazırlanan Google Takvim uygulaması ise çağı yakalamak için şimdi yeni özelliklerle güncellenmiş görünüyor. Yeni yetenekleriyle Takvim uygulaması artık IT yöneticilerine ofis içinde belli odaları veya alanları toplantı mekanı olarak belirleme yeteneği kazandırıyor. Böylece çalışanlar, bu toplantı odalarında uygun olan saatlerde toplantı randevuları verebiliyorlar.

Çalışanlar ayrıca kendilerin uygun saatlerde boş olan toplantı odalarını aratabiliyorlar. Bir iki toplantı odasının bulunduğu küçük işletmeler için çok can alıcı bir özellik olmasa da dev binalarda, binlerce çalışana sahip, onlarca toplantı odası bulunan kurumlar için bu özellik çok büyük önem taşıyor. Dolayısıyla daha fazla büyük kurumun Google Takvim’i ve diğer Google iş uygulamalarını kullanmayı cazip bulması bekleniyor.

Toplantı katılımcıları ayrıca randevu saatlerine projelerle ilgili ofis belgelerini ataşlayabiliyorlar. Böylece toplantıya katılacak herkes, projeyle ilgili dokümanlara daha kolay ulaşarak toplantı öncesinde konuyu inceleyebiliyorlar.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>