Techinside Google News
Techinside Google News

Google ve Meta reklam piyasasını domine ediyor

Google ve Meta reklam piyasasını domine etmeye devam ediyor. Reklam verenler Google ve Meta ile çalışmak durumunda kalıyor.
- Advertisement -

Google ve Meta reklam piyasasını domine etmeye devam ediyor. Reklam verenler Google ve Meta ile çalışmak durumunda kalıyor.

Google ve Meta reklam piyasasında tekel oldu

Yayınlanan yeni iki reklam sektörü tahminine göre, markalar pandemi sırasında müşterilere ulaşmak için Google ve Meta Platforms’a bağlı kaldığı için küresel reklamcılık sektörü bu yıl önceden beklenenden daha yüksek bir büyüme gösterecek.

Ürünlerin raflara ulaşmasını geciktiren dünya çapındaki tedarik zinciri kesintilerinin ve Apple Inc tarafından birçok kişinin mobil reklamcılığı bozacağından korktuğu bir kullanıcı gizliliği kısıtlamasının damgasını vurduğu bir yıla rağmen, markalar günü bir reklam harcama tahmini yayınlayan reklam şirketi Zenith’in küresel istihbarat direktörü Jonathan Barnard, devam eden pandemi olduğunu söyledi.

Küresel işletme başkanı Brian Wieser, pandemi sırasında kurulan yeni işletmelerin müşteri bulmak için reklam vermesi gerektiğini, diğerlerinin ise muhtemelen tüketicilerin aklında kalmak için reklam harcamalarını sürdürdüklerini söyledi.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir