Google ve Walmart, Amazon’a ortak cephe açtı

0

Abonelik usulüyle çalışan Prime servisi sayesinde, kullanıcılarının alışverişlerini kapılarına kadar getiren Amazon’un ABD’de önlenemeyen yükselişinin önünde Google ve Walmart geçebilir.

Teknoloji devi Google ile süpermarketler zinciri Walmart artık Amazon’a karşı ortak savaş verecek. Google’ın, Amazon Prime’a rakip olan servisi Google Express’te artık Walmart mağazalarından sipariş vermek mümkün. 

Walmart ayrıca, Express servisindeki en büyük ve en fazla seçenek sunan mağaza konumunda bulunuyor. Google Express kullanıcıları mobil uygulamalarından veya akıllı ev asistanı Home üzerinden Walmart siparişlerini verebilecekler. Ayrıca, sürekli verilen benzer siparişler için bir kısa yol tuşu da oluşturmak mümkün. Böylece Google kullanıcıları eve düzenli olarak sipariş verdikleri ürünleri, tek tıkla tekrar edebilecekler.

Google’ın yeni hamlesi, Amazon’un ABD’deki hızlı yükselişine karşı önemli bir tehdit olarak görülüyor. Walmart da, artık perakende süpermarket zinciri satın alan Amazon’a karşı rekabetini Google desteği ile sürdürerek savaşa devam edeceği mesajını vermiş oldu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>