Google YouTube gelirini açıkladı

0

Google YouTube

Google YouTube gelirini açıklayarak bu konuda bir ilke imza attı. Açıklanan bu tutar, YouTube’un ne kadar güçlü bir platform haline geldiğini ortaya koyuyor.

Google YouTube geliri ne kadar?

Google’a ait olan ve son yıllarda yükselişine tüm hızıyla devam eden YouTube, artık Google’ın gelirlerinde hatırı sayılır bir miktara ulaştı. Google, YouTube’dan elde ettiği geliri de açıklayarak bu konuda bir ilke imza attı.

2019 yılı mali sonuçlarına göre YouTube, aylık 1 milyar doların üzerinde reklam geliri elde ediyor. YouTube’un 2019 yılında elde ettiği toplam gelir ise 15 milyar dolar olarak açıklandı. Bu da YouTube’un başlı başına dev bir şirket olduğunu ortaya koyuyor.

Ancak yine de açıklanan bu gelir, Google’ın sahibi Alphabet’i pek memnun etmemiş gibi görünüyor.

Alphabet CEO’su Sundar Pichai tarafından yapılan açıklamalara göre ise YouTube’un son çeyrek geliri 4.72 milyar dolar oldu. Alphabet’in toplam geliri ise 46 milyar dolara ulaşmış durumda. Bu artış yüzde 17,3 oranında yükselme anlamına geliyor.

Google, bir diğer gelir kaynağı olan bulut hizmetlerinde ise 2019 yılında 8.92 milyar dolar gelir elde etti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>