Google’ın gizli modu için tartışmalar sürüyor

0

Google gizli mod

Google’ın gizli modu için tartışmalar mahkemeye kadar taşınıyor. Bu tartışmalarla şirketin izlediği politika ele alınıyor.

Google’ın gizli modu mahkemeye taşındı

Google CEO’su Sundar Pichai, 2019’da şirketin Gizli tarama modunu “özel” olarak tanımlamanın sorunlu olduğu konusunda uyarıldı.

Haziran ayında kullanıcılar, Google’ın Chrome tarayıcısında Gizli modda gezinirken internet kullanımlarını yasa dışı bir şekilde izlediğini iddia etti. Google, Incognito’nun yalnızca verilerin bir kullanıcının cihazına kaydedilmesini engellediğini ve davayla mücadele ettiğini açıkça belirtti.

ABD bölge mahkemesine dava hazırlıkları hakkında yapılan yazılı bir güncellemede, kullanıcıların avukatları Pichai ve Google Pazarlamadan Sorumlu Başkan Lorraine Twohill’in “görevden alınmalarını beklediklerini” söyledi.

Tartışmaların odak noktasında Google’ın gizli moddayken de kullanıcıları takip etmesi yer alıyor. BU durum gizli modun isimlendirilmesi durumunu da gündeme getiriyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>