Görevimiz Tehlike’ye yakışır iletişim teknolojisine 2,7 milyon dolar yatırım

0

Ana ürünü kemik titreşimi teknolojisini kullanarak emniyet baretlerine entegre halde çift yönlü iletişim sağlayan ve el telsizlerine alternatif ve/veya bunların etkinliğini artıran patentli bir iletişim cihazı olan Mobilus Labs, 2,7 milyon dolarlık yatırım aldı. Vinci Girişim Sermayesi’nin yatırımcısı olduğu Mobilus Labs’ın 2,7 milyon dolarlık yeni yatırım turuna Chevron Technology Ventures, Vinci BV, Ascension Ventures, Schox VC, Entrepreneur First ve UK Stanford Angels üyeleri katıldı.

Merkezi İngiltere’de bulunan şirket bu yatırımı, sesli iletişim platformunun gelişimini ve uluslararası dağıtımını ölçeklendirmek için kullanacak. Eller-serbest şekilde, kulaklıksız ve mikrofonsuz çalışan cihaz, aşırı gürültülü ve tehlikeli ortamlarda net ve güvenli sesli iletişim sağlıyor. Cihaza ek olarak geliştirilen sesli iletişim yazılım platformu ile Mobilus Labs çevrimiçi/çevrimdışı yazılım tanımlı telsiz iletişiminde kesintisiz bir çözüm sunuyor. Mobilus Labs,özellikle ABD ve Avrupa’da enerji, inşaat, kimya ve imalat sektörlerinde büyümeyi hedefliyor.

Mobilus Labs, 2019’da birinci nesil cihazı ile Trimble’ın Microsoft HoloLens 2 karma gerçeklik ürününün özel sesli iletişim çözümü sağlayıcısı olurken 2020’de Vinci Girişim Sermayesi liderliğinde gerçekleştirdiği yatırım turunun ardından mobiWAN kemik iletimli cihazın ikinci nesil sürümünün ve mobiTALK yazılım platformunun geliştirilmesi ve üretimine odaklandı. Bu süre zarfında Mobilus Labs, ABD enerji şirketi Chevron’un rafinerisinde çalışmaya başlayarak petrol ve doğalgaz sektörüne de giriş yaptı.  MobiWAN ürünü ayrıca TIME dergisi tarafından 2021’in en iyi 100 icadından biri olarak değerlendirildi.

Chevron İnovasyondan Sorumlu Başkan Yardımcısı ve Teknoloji Girişimleri Başkanı Barbara Burger, “Net sesli iletişim, tehlike arz eden sahalarda özellikle önem kazanıyor. Mobilus cihazının özellikle yüksek gürültülü endüstriyel ortamlarda işçi güvenliğini artırma potansiyelini deneyimleme fırsatı bulduk. Geleneksel petrol ve doğalgaz tesislerimizde performansımızı artırma potansiyeline sahip teknolojilere odaklanan ‘Core Energy’ fonumuzun bu son yatırımı bizi heyecanlandırıyor.” dedi.

Vinci Yatırım Komitesi Başkanı Şelale Zaim Gorton ise “Mobilus, saha çalışanlarının iletişim deneyimini 21. Yüzyıla taşıyan benzersiz ve çok yönlü bir teknolojiye sahip. Kemik iletim teknolojisi son derece etkin olduğu gibi, aynı zamanda gürültülü ortamlarda bile konuşmayı metne dönüştürme ve sesli asistan özelliklerini mümkün kılıyor. Mobilus, sayısız endüstride iletişimi dijitalleştirme potansiyeline sahip. Bu olağanüstü ürün ve vizyoner ekiple çalıştığımız için çok heyecanlıyız. Chevron’un da bu yolculuğa katılmasıyla Mobilus her zamankinden daha da güçlü ve büyümeye hazır” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>