Güney Kore kripto para kurallarını sıkılaştırıyor

0

Bitcoin değeri

Güney Kore ülkede kripto para birimlerine karşı artan ilgiye bir sınırlandırma getirmek için yeni kuralları uygulamaya sokacağını açıkladı.

Güney Kore devleti Bitcoin’i sevmiyor

Bir süredir Bitcoin’e ve diğer kripto para birimlerine karşı sert önlemler alınacağını duyuran hükumet yetkilisinin ardından ülkede bugün yeni kripto para ticareti kuralları duyuruldu.

Kripto paranın yatırımcılar için ağır kayıplara neden olabilecek yüksek volatilitesinin altını çizen Güney Kore, ülkedeki kripto para borsalarını kimlik ibraz etmeden hesap açmayı yasaklayacaklarını ve gerektiği taktirde tüm kripto para borsalarını kapatabileceklerini hatırlatan bir açıklama yaptılar. Ülkedeki kripto para borsalarındaki alış/satış değerlerinin de dünyadaki benzer borsalara oranla çok yüksek kaldığının ve bunun yatırımcıları zarara uğratabileceğini hatırlattılar.

Güney Kore daha önce de kripto para alım satımından vergi almak üzere hazılık yaptığını duyurmuştu. Yeni açıklanan yasal kimlikle hesap açma zorunluluğu da kripto para alışverişini vergilendirme planının bir adımı olarak algılandı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>