Güney Kore uygulama mağazası düzenlemesiyle Apple’ı hedefliyor

0

Güney Kore uygulama mağazası düzenlemesiyle Apple’ı hedef almaya devam ediyor. Antitröst düzenlemeler, Güney Kore’de Apple’ı zor durumda bırakıyor.

Güney Kore uygulama mağazası düzenlemesiyle Apple’ı hedef aldı

Apple, uygulama geliştiricilerini ödeme sistemini kullanmaya zorlamayı durdurmak için yeni gereksinimler konusunda Güney Kore ile bir çarpışma rotasındaydı, bir iPhone üreticisi olası bir soruşturmanın resmi resmi uyarısına uydu.

Gelişme, Güney Kore’nin teknoloji devlerinin pazar hakimiyetini engellemek ve Apple ve Alphabet Inc gibi büyük uygulama mağazası operatörlerinin uygulama içi satın alımlardan komisyon almasını önlemek için Ağustos ayında Telekomünikasyon Ticaret Yasası’nı değiştirmesinden sonra geldi. Yasa geçen ay yürürlüğe girdi, ancak konuyla ilgili Kore İletişim Komisyonu’nun (KCC) bir yetkilisine göre Apple, Güney Kore hükümetine zaten uyumlu olduğunu ve App Store politikasını değiştirmesine gerek olmadığını söyledi.

KCC’nin Apple ile uyumluluk konusunda hala görüşmeleri devam ederken, anonimlik talep eden yetkili, “Bu, değiştirilen yasanın amacına aykırı” dedi. KCC yetkilisi, Google’ın KCC’ye üçüncü taraf ödeme sistemlerine izin vermek de dahil olmak üzere yasaya uymayı planladığını ve konuyu önümüzdeki haftadan itibaren düzenleyici ile görüşeceğini bildirdiğini söyledi.

Antitröst davalarında uzmanlaşmış bir avukat olan Jang Jong-cha, Apple’ın Kore düzenlemesinden Google’dan daha fazla zarar gördüğünü söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>