Güney Kore yonga üretim planını açıkladı

0

Güney Kore yonga

Güney Kore yonga üretim planlaması kapsamında 450 milyar dolar bütçe ayırdı. Tüm dünyada yonga üretiminde süren kıtlık, birçok ülkeyi harekete geçirdi.

Güney Kore yonga üretimi için 450 milyar dolar ayırdı

Pandemiyle birlikte tüketici elektroniğine artan talep, üretimde yonga kıtlığı yaşanmasına neden oldu. Birçok ülke üretim stratejisini bu alanda genişleterek, yeni çözümler arayışında.

Teknolojiye yön veren ülkelerden Güney Kore de bu alanda harekete geçti. Güney Kore hükümeti, 10 yıllık planlama kapsamında 450 milyon dolarlık yonga üretimi yatırımı yapacağını duyurdu. ABD hükümeti ise geçtiğimiz günlerde proje bazlı destek sağlayacağını ve proje başına 10 milyar dolar bütçe ayırdığını açıklamıştı.

Güney Kore hükümeti, yatırım kararını 153 farklı Güney Koreli firma ile birlikte aldı. Yatırımda başı çekecek olan ve beklentinin en yüksek olduğu şirketler ise Samsung ve SK Hynix oldu.

Daha çok bellek ağırlık olan Güney Kore merkezli firmaların yanı sıra Samsung, işlemci ve grafik alanında önemli çalışmalara imza atmayı planlıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>