Hacettepe Üniversitesi’ne yeni bölüm: Yapay Zekâ Mühendisliği

0

Bölüm bu yıl öğrenci almaya başlıyor

Hacettepe Üniversitesi, Yapay Zekâ Mühendisliği Bölümü açacağını söyledi. 2019-2020 yılında öğrenci almaya başlayacak olan bölüm için üniversite tarafından Twitter hesabından açıklama yapıldı. Açıklamaya göre, programa 30 öğrenci kabul edilecek.

İlk bilgisayar mühendisliği bölümünü açan üniversitelerden birisi

Bölüm, bu anlamda Türkiye’de kendi alanında açılan ilk bölüm olacak. Bununla birlikte, üniversitenin paylaştığı bilgi, 42 yıl önce ODTÜ ile birlikte Türkiye’nin ilk Bilgisayar Mühendisliği bölümünü yönünde.

Bölümde okutulacak dersler

Hacettepe Üniversitesi, açıklamasında Yapay Zekâ Mühendisliği bölümünde okutulacak dersleri de aktardı. Buna göre, Programlamaya Giriş’ten Yapay Zekânın Prensipleri’ne, Bilgisayarlar ve Etik’ten seçmeli derslere değişen dersler bulunuyor. Seçmeli dersler arasındaysa Görüntü İşlemenin Temelleri, Doğal Dil İşleme Uygulamaları, Robotiğe Giriş, Veri Madenciliği Laboratuvarı ve Biyoinformatiğe Giriş gibi başlıklar yer alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>