Hackerlar Apple çalışanlarına kanca atıyor

3

Apple irlanda

Apple, dünyanın en değerli şirketi olarak hackerların bir numaralı hedefi konumunda. Hackerlar, Apple’ın sistemlerine sızmak için her yolu deniyorlar ancak Apple’ın çok sıkı güvenlik tedbirleri nedeniyle sisteme sızmaları hiç kolay değil.

İrlanda’daki Apple ofisi de Apple’ın en önemli merkezlerinden biri. Apple’ın dünyadaki satış gelirlerinin tümü İrlanda ofisi üzerinde toplanıyor. Şirket, İrlanda Apple üzerinden her yıl yüz milyarlarca dolar para geçiriyor. Dolayısıyla, hackerların bu şirketin sistemlerine sızabilmesi, çok önemli verilere ve banka hesaplarına da erişmeyi kolaylaştırıyor.

Hackerların şimdi, İrlanda Apple çalışanlarına, şirketin sistemine login olmak için kullandıkları hesap isimleri ve şifreleri vermeleri karşılığında 20 bin Pound teklif ettikleri anlaşıldı. Saldırganlar eğer şifreleri ele geçirecek olursa, Kuzey Koreli hackerların Sony’nin sistemlerine sızarak tüm önemli verileri ele geçirmesi gibi, Apple’ın da saldırganların elinde oyuncağa dönüşeceği düşünülüyor. Apple yetkilileri haberlerin ortaya çıkmasıyla birlikte, bu sonla karşılaşmamak için güvenlik önlemlerini arttırdılar. Ayrıca bu rüşvet yöntemi, şirketlerin güvenlik önlemleri arasında, çalışanların zaafiyetlerine karşı alınacak önlemleri de tartışması gerektiğini ortaya çıkardı.

Yorumlar

  1. APPLE MARKASI DÜNYANIN EN HIZLI BÜYÜYEN MARKASI HERKEZİN ELİNDE BİR I PHONE VAR.

  2. bu güzel paylaşım için teşekkürler

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>