Hackerlar aşı çalışmalarına saldırıyor

0

hackerlar aşı

İngiltere’de ortaya atılan bir iddiaya göre, hackerlar aşı çalışmalarına saldırıyor. Koronavirüs aşı çalışmalarının hackerlar tarafından çalınmaya çalışıldığı belirtiliyor.

Hackerlar aşı çalışmalarını hedef alıyor

İngiltere Siber Güvenlik Merkezi tarafından yapılan açıklama, koronavirüs aşısı çalışmalarıyla ilgili güvenlik tartışmalarını gündeme getirdi. Hackerlerın, koronavirüs aşı çalışmalarını çalmak için saldırı girişiminde bulundukları belirtildi.

İngiltere’nin iddialarının odağında ise Rus istihbaratı için çalışan APT29 isimli bir hacker grubu yer aldı. İngiltere Siber Güvenlik Merkezi, bu hacker grubunun aşı ve ilaçla ilgili yapılan çalışmaları kapsayan formülleri çalımaya yönelik girişimde bulunduğu belirtildi. İngiltere2nin yanı sıra ABD ve Kanada yönetimi de bu yöndeki iddialara benzer açıklamalarda bulundu.

Siber güvenlik merkezinde direktör olarak görev yapan Chichester, salgına karşı hayati bir mücadele verilirken yapılan bu saldırının çok ahlaksızca olduğunu belirtti.

Rus Haber Ajansı RIA tarafından servis edilen haberlerde hükümet sözcüsü Dmitry Peskov’un açıklamalarına yer verildi. Peskov suçlamaları reddederek bu iddiaların sağlam delillere dayanmadığını dile getirdi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>