Hackerlar ve dolandırıcılardan korunmak için siber güvenlik ipuçları

0

siber güvenlik ipuçları

Bilgisayar ve mobil cihaz kullanıcıları genellikle tehlikeli bölgelerden habersizdir. Ancak, internetin çorak topraklarda sürekli bir yolculuk olması gerekmez. Çevrimiçi ortamda korunmak için nelerden kaçınacağınızı ve kendinizi nasıl koruyacağınızı bilmek gerekir.

Dijital etkinliğinizi güvende tutmanıza yardımcı olacak beş şey sizin kontrolünüzde.

1) QR kodları, kullanışlı ama zararlı olabilir

2)’Abonelikten Çık’ e-posta dolandırıcılıklarından kaçının

3)Sosyal medya hesaplarında iki faktörlü kimlik doğrulmasına dikkat edin

4)Wi-Fi yönlendiricinizi güvenli hale getirin

5)Sahte Teknik Destek Planlarına Dikkat Edin

Bilgisiz kullanıcıları sömürmeye niyetli kötü aktörler, sürekli olarak e-postaların, web sitelerinin ve sosyal medya davetlerinin arkasına gizleniyor. Wi-Fi yönlendiriciniz ve şu anda her yerde bulunan QR kodları bile tehlike noktaları olabilir. Güvenlik açıklarının bir numaralı kaynağının insan olduğunu BT ve OT’nin hiçbir alanında unutmamak gerekiyor.

Ev güvenliği piyasasında büyüme devam ediyor

Parks Associates tarafından hazırlanan yeni bir rapora göre, ev güvenlik sistemleri pazarı, yanlış uyarılarla ilgili endişelere rağmen büyümeye devam ediyor.

Raporda, ABD’deki geniş bantlı hanelerin üçte birinden fazlasının (yüzde 36) ev güvenlik sistemlerine sahip olduğu ve çok konutlu birim yöneticilerinin yüzde 41’inin ortak alanlarına sistemler kurduğu belirtildi.

Küresel bir teknoloji şirketi olan Essence Group’un bir parçası olan Essence USA başkanı Yaniv Amir, “Piyasa durgundu ve on yıllardır yaklaşık yüzde 20 penetrasyondaydı” dedi .

TechNewsWorld’e verdiği demeçte, “Son beş ila yedi yılda önemli bir artış gördük çünkü güvenlik ev otomasyonunun bir parçası haline geldi. Bu, otuzlu yılların ortalarına nüfuz etti” dedi.

Rapora göre, geçtiğimiz birkaç yıl küçük ve orta ölçekli işletme pazarına sistem satmak için iyi geçti. Covid-19 pandemisi ile birlikte, 2020 ilkbahar ve yazının sosyal ve politik huzursuzluklarla karakterize olduğunu ve bunun güvenlik ve güvenlik konusunda artan endişelere yol açtığını açıkladı.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>