Hayatlarını mahvetti, 3500 dolar teklif ediyor!

1

Ashley Madison

Ashley Madison isimli çöpçatanlık sitesi, 2015 yılında çok ciddi bir veri sızıntısı yaşamış ve genellikle erkeklerden oluşan 37 milyon kişinin bilgileri açığa çıkmıştı.

Açığa çıkan bu kişilerden bazıları ne yazık ki çözümü intihar etmekte bulmuş, bazı insanlar da hem işlerini hem de evliliklerini kaybetmişti. Olayların bu raddeye gelmesinin ardından CEO istifa etmiş ancak şirket ayakta kalmayı başarmıştı. 

Şimdi de şirkete açılan davaları kökten çözebilmek adına, Ashley Madison şirketinin sahibi Ruby Corp, zarar gören kullanıcılara para ödemeyi teklif edecek.

İlginizi çekebilir: SoundCloud yoluna nasıl devam edecek?

Ashley Madison: Hayatını alt üst ettik, al sana 3,500 dolar!

Ruby Corp, sızdırılan dökümanlara göre toplamda 11,8 milyon dolar ödeyecek. Kullanıcıların alacağı rakam ise “gördüğü zarara” göre belirlenecek ve en çok zarar gören kişi 3,500 dolar para alacak.

3,500 dolar bile böylesi bir olay için azken, herkesin 3,500 dolar dahi alamayacak olması bir hayli komik. Bakalım ilerleyen günlerde bu teklif nasıl bir karşılık alacak ve davalar ne yönde ilerleyecek.

Yorumlar

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>