HBO hacklendi, Game of Thrones bilgileri açığa çıktı!

0

HBO Game of Thrones

Sony ve Netflix‘in ardından bir başka büyük içerik ağı HBO da hacklendi! Olay, kimliği bilinmeyen bir kişinin gazetecilere “Tüm insanlığa merhaba! Siber alanın en iyi sızıntısı gerçekleşiyor” Oh, adını söylemeyi unuttum. HBO ve Game of Thrones!!!” ortaya çıktı.

HBO verileri internette yayınlandı

Hacker’lar tarafından çalışanan 1,5 TB’lık veri, internette yayınlanmış durumda. Tabii ki bu veriler arasında HBO’nun göz bebeği Game of Thrones dizisinin henüz yayınlanmamış bölümleriyle birlikte farklı bilgileri de yer alıyor.

Şirketin CEO‘su Richard Plepler, yaşanan hack olayını doğrularken tam olarak hangi bilgilerin hack’lendiği konusunda bir açıklama yapmadı. CEO, gönderdiği e-maille çalışanlarına “siber kaza” hakkında bilgilendirme yaptı.

Tabii ki tahmin edebileceğiniz üzere şirket hem bu içeriklerin yayınlandığı web sitelerini engellemek hem de hacker’ları bulmak adına yasal süreci başlatmış durumda.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>