Hepsiburada’da üst düzey ayrılık

0

Emre Ekmekçi Nisan 2018’den bu yana Hepsiburada Uluslararası Grup Başkanı idi

 Hepsiburada Uluslararası Grup Başkanı Emre Ekmekçi görevinden ayrılacağını açıkladı. Ayrılma kararını çalışanlarına gönderdiği e-posta ile paylaşan Ekmekçi, bu ay sonunda görevini bırakacağını bildirdi.

Emre Ekmekçi’nin e-postası şöyle:

Sevgili Hepsiburada,

Yaklaşık 8 sene önce Sevgili Hanzade Hanım’ın “Gel, Bizde yapacak çok iş var” demesi ile koşarak katıldığım Doğan Online ailesinden bu ay sonu itibariyle ayrılıyorum. Yıllar içinde sanıyorum birebir görüşmediğim, girip çıkmadığım departman kalmadı. İleriye dönük birçok yapının temellerinin sağlam atıldığından emin bir şekilde, gözüm arkada kalmadan ayrılıyorum.

Hepsiburada ile beraber birçok kez tarih yazdık, benden sonra da tarih yazmaya devam edeceğinizden eminim.

Sizlerden 25 sene önce Tarsus Amerikan Koleji’nde yazılmış bir şarkının sözleri ile ayrılıyorum. O zaman 17 yaşında olan şair sınıf arkadaşımın dediği gibi…

“Sen Bile Gidiyor musun Gibi Bakma Bana,

Bir Öğüt, Bir Rüya, Bir Dünya Bıraktım Sana Ben,

Gidiyorum,

….Elveda”

DOL’da sekiz yıllık kariyer

Emre Ekmekçi, Ekim 2011’den bu yana Doğan Online (DOL) bünyesinde çalışıyordu. Ekim 2011’de İş Geliştirme Başkanı olarak DOL’da göreve başlayan Ekmekçi, bunun ardından Kasım 2014’te Hepsiburada Pazaryeri Başkanı olarak bu bölümü kurdu. Ekmekçi Nisan 2016’dan itibaren Hepsiburada Uluslararası Grup Başkanlığı görevini yürüttü. 1978 Adana doğumlu olan Emre Ekmekçi, Tarsus Amerikan Koleji’nden mezun oldu. 1999 yılında University of Southern California’da Endüstri Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra çalışma hayatına, Los Angeles’ta film, müzik ve eğlence endüstrilerine servis veren global bir pazarlama ajansında başladı. Ajansın iç iş akışlarından ve global iş geliştirmesinden sorumlu yöneticilik görevlerinde bulundu. Hong Kong, Şanghay, Londra ve Paris’teki ofislerinin kurulum ve geliştirilmesinden sorumlu olarak global tecrübe edindi. Daha sonra New York’da Columbia Business School’da MBA’ini tamamladı. 2010 yılı Mart ayında European Founders Fund ve Rocket Internet grubu ile CityDeal çatısı altında grup satın alma sektöründe Türkiye’de öncü olan Sehirfirsati.com’u kurdu. Sehirfirsati.com’un Groupon.com bünyesi altınaa girmesinden sonra 1,5 sene boyunca Groupon/Sehirfirsati.com Türkiye Genel Müdürü ve Doğu Avrupa Bölge Müdürü olarak görev yaptı. Ekmekçi ayrıca, Elektronik Ticaret İşletmecileri Derneği’nin (ETİD) Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı da üstleniyor.

Emre Ekmekçi kariyerinin bundan sonraki döneminde ne yapacağını açıklamazken, Hepsiburada tarafından yeni grup başkanının olacağına dair bir bilgi verilmedi.

Kerem Fındık

Yaklaşık 14 yıllık dergiciliğin ardından çevrimiçi medyada macerama devam ediyorum. Okuma, araştırma ve yazmayı seviyorum. Girişimcilik ve yeni teknolojiler ilgilendiğim alanların başında yer alıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>