Techinside Google News
Techinside Google News

Hepsiburada, Deprem Bölgesinde 2 Yılda 120 bin Kişinin İstihdamına Katkı Sağlayacak!

Hepsiburada, bölgedeki üretici ve satıcıların yaralarını sarmak ve bölgede kalıcı istihdamın sağlanmasına katkı için hayata geçirdiği "Deprem Bölgesine Ticaret ve Teknoloji Gücü” programını tanıttı.
- Advertisement -

Hepsiburada, bölgedeki üretici ve satıcıların yaralarını sarmak ve bölgede kalıcı istihdamın sağlanmasına katkı için hayata geçirdiği “Deprem Bölgesine Ticaret ve Teknoloji Gücü” programını tanıttı. 1 Ocak 2023’te Hepsiburada’nın CEO’luk görevini üstlenen Nilhan Onal Gökçetekin “Hepsiburada Sözü” olarak duyurulan programın detaylarını basın mensuplarıyla paylaştı.

Hepsiburada, deprem bölgesinde kalıcı refahın tesisine katkı amacıyla hayata geçirdiği “Deprem Bölgesine Ticaret ve Teknoloji Gücü” programını, Hepsiburada CEO’su Nilhan Onal’ın ev sahipliğinde basın mensuplarına duyurdu .Program kapsamında,  teknoloji, lojistik ve pazarlama imkânları, iki yıl boyunca bölgedeki 10 bin KOBİ ve esnafın yanı sıra, 5 bin girişimci kadın ve kadın kooperatifi için seferber edilecek.

3 E-ticaret İhtisas Merkezi kuruluyor.

Deprem bölgesindeki üç şehirde kurulacak “E-ticaret İhtisas Merkezleri”yle de işletmelerin ofis, stok, lojistik, pazarlama ve müşteri hizmetleri ile eğitim ihtiyaçlarına cevap verilecek. “Hepsiburada Sözü”yle altı çizilen kalkınma projesiyle, deprem bölgesinde kalıcı refahın tesis edilmesine katkıda bulunulması hedefleniyor. Program ile 120 bin kişinin istihdamına ve 500 bin kişinin geçimine katkı sağlayacak.

 “Deprem bölgesinde kalıcı refaha katkıda bulunacağız”

Toplantıda konuşan Hepsiburada CEO’su Nilhan Onal Gökçetekin “Sahip olduğumuz lojistik, ticari ve teknoloji gücüyle iki yıl içinde, deprem bölgesinden Türkiye’ye ve dünyaya toplam 10 milyar TL’lik satış hacmi yaratmayı hedefliyoruz. Bölgede e-ticaret altyapısını geliştirebilmek için ‘E-ticaret İhtisas Merkezleri’ kurma çalışmalarımıza başladık. Bölgede e-ticarete başlamak isteyen tüm esnaf ve KOBİ’ler bize bir telefonla ulaşabilir. Onlara özel hazırladığımız eğitim programları ile e-ticaret öğrenme yolculuklarını başlatıyoruz.” dedi.

11 ilimizin ticari kalkınmasının yanı sıra, çocukları, gençleri ve ailelere sosyal destekleri de önceliklendirdiklerini anlatan Onal, “Programımızda çocuklar, gençler ve aileler için eğitim ve sosyal destekler de yer alıyor. Depremin ilk gününde başlattığımız yardım çalışmalarını sürdürürken, sonraki aşamaya geçerek bölgede refahın kalıcı hale gelmesi için ‘Hep Buradayız!’ diyoruz ve bölge ekonomisine uzun vadeli destek sözü veriyoruz.” dedi.

 “Girişimci Kadınlara ve Kadın Kooperatiflerine Destek Önceliği Veriyoruz”

Hepsiburada’nın 2017’den itibaren sürdürdüğü Girişimci Kadınlara Teknoloji Gücü Programı kapsamında, deprem bölgesindeki 5 bin girişimci kadına destek vereceklerini vurgulayan Hepsiburada CEO’su Nilhan Onal Gökçetekin, “Girişimci bir kadın olan Sayın Hanzade Doğan tarafından kurulan Hepsiburada’nın kadın CEO’su olarak, şirketimin bu konudaki duyarlılığından ötürü çok gururluyum. 5 yıldır 38 binin üzerinde girişimci kadına ve kadın kooperatiflerine verdiğimiz desteği bölgede artırarak sürdüreceğiz.

Depremden en çok etkilenen illerden biri olan Hatay’da yaşayan  Neşeli Mutfak’ın kurucusu Dilek Tecirli, basın toplantısına canlı bağlanarak bölgede yaşananları ve Hepsiburada’nın kadın girişimcilere sunduğu destekleri anlattı. Yaşanan felaketin boyutunu 6 Şubat sabahı gün ağardığında anladıklarını aktaran Dilek Tecirli, şunları söyledi: “Depremin ilk gününden itibaren Hepsiburada’nın ilgi ve desteğini gördük. İnsani yardımlarının yanı sıra, Hepsiburada iş ortağı olduğum için işimi çok hızlı ayağa kaldırdık. Sağladıkları teknolojik ve fiziksel imkanlar sayesinde kısa sürede tekrar sipariş almaya ve işimi yapabilmeye başladım. Tekrar çalışmanın ne kadar iyi geldiğini size anlatamam. Biliyorum ki bu şekilde dayanışmayla ve üreterek zaman içerisinde iyileşeceğiz, düzeleceğiz. ”

Hepsiburada “Deprem Bölgesine Ticaret ve Teknoloji Gücü” Programı ile;

  • Bölgedeki 10 bin KOBİ ve esnaf iki yıl boyunca, teknoloji, ticaret, lojistik ve pazarlama imkânlarıyla desteklenecek.
  • 5 bin girişimci kadın ve kadın kooperatifleri için özel destekler verilecek.
  • Bölgedeki üç şehirde ‘E-ticaret İhtisas Merkezi’ kuracak.
  • Program kapsamında, 120 bin kişinin istihdamına; 500 bin kişinin geçimine katkı sağlayacak.
  • İki yıl içinde bölgeden tüm Türkiye’ye ve dünyaya toplam 10 milyar TL’lik satış hacmi yaratılacak.
  • Programda ayrıca çocuklar, gençler ve aileler için eğitim ve sosyal destekler de yer alıyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda paylaşın!

SON VİDEO

TÜMÜ
00:10:19

Çip krizi ne zaman bitecek? 

YORUM YAP

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İlginizi çekebilir