Hibrit çalışma üç yıl içinde son bulabilir

0

Hibrit çalışma

Google’ın eski İK şefi Bock: “Liderler sanal olarak liderlik etmeyi gerçekten zor buluyor” dedi.

Bock şimdi, büyük şirketlerin sürekli olarak ondan ofis hayatına geri dönmek için en iyi strateji konusunda tavsiye istediği bir İK yazılım üreticisi olan Humu Inc.’i yönetiyor. Onlara araştırmanın bir karışımın (üç gün içinde, iki uzaktan) en iyi sonuç verme eğiliminde olduğunu öne sürdüğünü söylüyor. Gerçekten de, ofis yaşamının bu “hibrit” geleceği etrafında düşünmeyi etkileyen bir endüstri ortaya çıktı. Ancak Bock bunun süreceğini düşünmüyor.

Birincisi, çalışan değerlendirmeleri için orantısız bir sistem öngörüyor. Hibrit bir modelde, evde kalan işçiler, terfi, daha iyi maaş ve erik atamaları için dezavantajlı olacak.

İkincisi ve belki de en önemlisi, patronlar insanları tekrar işe getirmek istiyor. Bock’a göre Google ve diğer büyük şirketlerdeki yöneticiler ofis hayatına tam bir dönüş için can atıyorlar.

Google, şu anda hibrit bir plan deneyen en büyük şirketlerden biri diyebiliriz. Bock ise bunun en fazla üç ila beş yıl sürebileceğini söylüyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>