Hibrit Hyundai Tucson için detaylar belli oldu

0

Hibrit Hyundai Tucson

Şarj edilebilir hibrit Hyundai Tucson için yeni detaylar belli oldu. Yeni Hyundai Tucson, 50 km’lik elektrikli sürüş menziline sahip.

Hibrit Hyundai Tucson

SUV kategorisinin en güçlü araçlarından Hyundai Tucson, araç sektöründe yaşanan dönüşüme uyum sağladı. Hyundai, Tucson’un hibrit modeli için detayları netleştirdi.

Bahar aylarında satışa sunulacak olan hibrit Tucson, elektrikli sürüşte 50 km menzili ile dikkat çekiyor. Bunun yanı sıra Hyundai Tucson PHEV’de 7.2 kW’lık dahili şarj ichazı da bulunuyor. Araç 177 beygirlik benzinli motoru ve 90 beygirlik elektrikli motoru ile bir hayli güçlü. Araçta 13.8 kWh’lik lityum polimer batarya kullanılmış durumda.

Adaptif süsansiyon sistemi bulunan Tucson PHEV, Terrain Mode seçeneği ile farklı yol koşullarına çok hızlı bir şekilde optimize edilebiliyor. Araç tasarım olarak benzinli standart modelinden pek de önemli farklılıklar içermiyor diyebiliriz. Ancak PHEV versiyonda bagaj hacmi 1799 litreden 1737 litreye, araç iç hacmi ise 620 litreden 558 litreye düşmüş. Tucson PHEV, 2021’de Avrupa’da yollarda olacak.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>