Hindistan büyük teknoloji yasasını onaylayacak

0

Hindistan büyük teknoloji

Hindistan hükümeti, ilk olarak 2019’da önerilen ve Facebook ve Google gibi büyük teknoloji şirketlerini alarma geçiren bir veri koruma ve gizlilik faturasını geri çekti.

2019 yasası, sınır ötesi veri akışları konusunda katı düzenlemeler önerdi ve Hindistan hükümetine, Başbakan Narendra Modi’nin teknoloji devlerine yönelik daha katı düzenlemesinin bir parçası olarak görülen şirketlerden kullanıcı verilerini arama yetkisi vermeyi önerdi.

Bir hükümet bildirisi, kararın bir meclis komisyonunun 2019 yasa tasarısını gözden geçirmesinin yeni bir “kapsamlı yasal çerçeve” ihtiyacına yol açan birçok değişiklik önerdiği için geldiğini söyledi. Bildiride, hükümetin şimdi “yeni bir yasa tasarısı sunacağı” belirtildi.

Hükümet, yeni yasa tasarısını 2023’ün başlarında parlamentonun genellikle Ocak-Şubat ayları arasında gerçekleşen bütçe oturumunda onaylayıp yasalaştırmayı hedeflediğini söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>