Hindistan kripto para yasağı uygulayacak

0

Hindistan kripto para yasağı

Kripto para yasağı uygulayan ülkeler arasında Hindistan da katılıyor. Hindistan kripto para yasağı için yeni bir yasa çıkarmaya hazırlanıyor.

Hindistan kripto para yasağı için çalışıyor

Günümüzde kullanıcı kitlesi çok hızlı bir şekilde büyüyen kripto paralar, buna rağmen bazı ülkelerde halen sorunlarla karşılaşabiliyor. Rusya gibi ülkeler, kripto para yasağı ile baş etmek zorunda kalıyor.

Son olarak kripto para yasağı uygulayan ülkeler arasında Hindistan da katılmaya hazırlanıyor. Hintli bir hükümet yetkilisi, ülkedeki iki bakanlığın kripto paralar üzerine çalıştıklarını iddia etti. Yapılacak yasal düzenleme ile kripto para birimlerinin kullanımının ülkede kullanımının yasaklanacağı vurgulanıyor.

Hükümet yetkilisi, Ağustos sonu ve Eylül başında parlamentonun yeniden toplanmasını ve yasanın onaylanmasını umduklarını belirtti. Bu yasa düzenlemesi eğer geçerse, kripto para ticareti, açıkça yasa dışı olarak tanımlanacak.

Aslında 2018 yılında Hindistan Yüksek Mahkemesi, kripto para şirketleriyle ilgilenen bankalara uygulanan yasağı kaldırmış ve ülkede birçok yeni kripto para borsası açığa çıkmıştı. Şimdi ise kripto paralara yönelik böyle kapsamlı bir yasak uygulanacak olması, Hindistan hükümetinin kripto para birimi kullanımına karşı önlem almada ne kadar kararlı olduğunu gösteriyor. Kripto para piyasası bir yandan büyümeye devam ederken, dünyanın en kalabalık ülkelerinden birinden böyle bir yasak kararı gelmesi de önemli bir sorun oluşturdu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>