Hindistan’da kripto para ve platformlar için düzenleme çağrısı

0

Hindistan kripto para

Hindistan’da hükümete yakın bir parti, kripto para ve platformlar için düzenleme çağrısında bulundu. Hindistan’nın bu alanda harekete geçip geçmeyeceği merak ediliyor.

Hindistan’da kripto para ve platformlar için düzenleme yapılacak mı?

Hindistan’ın iktidar partisine bağlı güçlü bir sağcı Hindu grubu, düzenlemenin gerekli olduğunu söyleyerek akış platformlarında ve kripto para birimlerinde kısıtlama çağrısında bulundu.

Başbakan Narendra Modi’nin Bharatiya Janata Partisi’nin ideolojik olarak benzeri olan Rashtriya Swayamsevak Sangh’ın başkanı Mohan Bhagwat, “Toplumun daha iyi olması için bu şeyleri düzenli hale getirmeye ihtiyaç var” dedi. Netflix ve Amazon’un Prime Video gibi akış platformları, ülkenin çoğunluğunu Hindu nüfusu için kışkırtıcı ve saldırgan kabul edilen içerik nedeniyle, çoğunlukla BJP tarafından yönetilen eyaletlerde davalar ve polis soruşturmalarıyla karşı karşıya kaldı.

Hindistan’daki bir başka büyük akış platformu olan Netflix, Amazon ve Walt Disney Co, yorum taleplerine hemen yanıt vermedi. Bitcoin ve Hindistan’ın Blockchain ve Kripto Girişimcileri Derneği’ne hemen ulaşılamadı. Bhagwat, Hindu festivali Dussehra’yı kutlayan takipçilere yaptığı konuşmada, “Bitcoin gibi bir para birimi, onu hangi ülkenin kontrol ettiğini veya hangi kuralların yönettiğini bilmiyorum” dedi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>