Honda 1.4 milyon aracı geri çağırıyor

0

Honda yakıt pompası

Honda yakıt pompası sorunu nedeniyle 1.4 milyon aracını geri çağırıyor. Araç sahipleri, VIN numarasını kullanarak durumu kontrol edebilecek.

Honda yakıt pompası sorunu büyüyor

Otomotiv şirketleri, yaşadıkları arızaların ve sorunların büyüklüğüne bağlı olarak araçlarını toplu bir şekilde geri çağırabiliyor. Son olarak Honda, 1.4 milyon adet aracını geri çağırma kararı aldı.

Yakıt pompasında bulunan bir arızanın, aracı durdurabileceği ve sorun giderilmedikçe aracın çalışmayabileceği belirtiliyor. Düşük basınç nedeniyle hatalı çalışan yakıt pompasının, 2018-2019 model araçlarda olduğu paylaşıldı.

Araçların geri çağrılma süreci Temmuz ayında başlayacak. Honda yetkili servisi, hatayla ilgili ücretsiz bir şekilde hizmet verecek. Dünya genelindeki tüm araçları kapsadığı belirtilen hatanın, Türkiye’deki araçlar için de geçerli olabileceği belirtiliyor.

Accord, Acura NSX, Civic Hatchback, Civic Type R ve Civic Type HR-V modellerini içerdiği belirtilen arızanın, 2019 – 2020 model Honda Insight ile 2019 model Honda Acura RDX / RLX / RLX Sports Hybrid, Fit model araçlarda da bulunabileceği belirtiliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>