Honda yapay zeka için iş birliği yaptı

0

Honda yapay zeka

Honda yapay zeka teknolojisinin araç içinde kullanıma sunmak için SoundHound ile iş birliği yaptı. Böylelikle yapay zekalı sanal asistanlar araç içine de geliyor.

Honda yapay zeka için SoundHound ile anlaştı

Japon otomotiv şirketi Honda ile ABD merkezli SoundHound arasında ortaklık imzalandı. Yapılan anlaşma ile SoundHound tarafından geliştirilen yapay zekalı sanal asistanlar, Honda model araçlarda kullanılacak. Böylelikle kullanıcılara yapay zekalı bir araç içi deneyimi sunulacak. Sürücü ve yolcuların sesli komutları, sanal asistanlar tarafından yerine getirilecek.

bkz url=https://www.techinside.com/tasinabilir-otonom-su-alti-araci-gelistirildi/

]

SoundHound şirketi için bu bir ilk olmayacak. SoundHound daha önce Kia ve Hyundai ile Güney Kore’de benzer çalışmalar yapmıştı. Honda’nın da bu teknolojiye yöneliyor olması, rakipleriyle kıyasayıa rekabetini sürdüreceği anlamına geliyor.

Yapay zekalı sanal asistanlar, sürücü ve yolcuların konforunu artırarak, araçlarda daha eğlenceli ve güvenli zaman geçirilmesini sağlıyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>