Hostinger veri ihlali açıklaması yaptı

0

Hostinger veri ihlali

Hostinger veri ihlali tehlikesiyle karşı karşıya kaldı. Şirketin yaklaşık 14 milyon müşterisinin verileri, yetkisiz giriş sonrasında tehlikeye girdi.

Hostinger veri ihlali 14 milyon müşteriyi tehlikeye attı

Dünyanın en büyük web barındırma sağlayıcısı ve Internet etki alanı kayıt şirketi Hostinger, yaşadığı veri ihlali tehlikesiyle ilgili önemli bilgiler paylaştı. Yapılan açıklamada, milyonlarca müşteri hakkında bilgi içeren bir veritabanına yetkisiz erişim tespit edildikten sonra, kullanıcı parolalarının hemen sıfırladığı belirtildi.

API veritabanına yapılmak istenen yetkisiz girişte, 14 milyon müşterinin verilerinin bir anda tehlike altında kaldığı duyuruldu. Şirketin toplamda 29 milyon müşterisi olduğu düşünüldüğünde, bu yetkisiz girişin oldukça büyük kapsamlı olduğunu söyleyebiliriz.

Hostinger, finansal verilerin tehlikeye atılmadığını ve müşteri web sitesi dosyalarının veya verilerinin etkilenmediğini açıkladı.

Yapılan bu ihlalle ilgili soruşturmanın devam ettiği belirtiliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>