HP güvenlik şirketi satın aldı

0

HP güvenlik şirketi

HP güvenlik şirketi Bromium’u satın aldı. Bu satın alma ile HP, endüstriyel platformlarda daha güvenli bir marka haline gelmeyi hedefliyor.

HP güvenlik şirketi için resmi açıklama yaptı

HP yaptığı resmi açıklamayla güvenlik şirketi Bromium’u satın aldığını duyurdu. HP’nin iş bilgisayarlarında ve yazıcılarında kullanılan Sure Click teknolojisinin sağlayıcısı Bromium, böylelikle HP bünyesine katılmış oldu. Anlaşmanın maliyeti hakkında ise henüz resmi bir bilgi paylaşılmadı.

HP’nin bu satın almayla iş odaklı geliştirdiği ürünlerinin daha güvenli hale gelmesi ve güvenlik teknolojilerinin birçok ürününe entegre olması hedefleniyor. HP yeni cihazlarında güvenliğe önem vereceğinin sinyallerini tanıttığı son cihazlarla da verdi.

Son yıllarda şirketler, olası maddi ve manevi kayıpların önüne geçebilmek için siber saldırılardan korunmak amacıyla güvenlik konusuna ekstra önem gösteriyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>