HP, kurumların baskı maliyetlerini düşürüyor

1

Yazıcı teknolojilerinde gelişim sınır tanımıyor. Bu alanda ürün sunan pek çok şirket yenilikçi çözümleriyle öne çıkmaya gayret ediyor. Bu şirketlerden biri olan HP’nin Türkiye Baskı Sistemlerinden Sorumlu Ülke Müdürü Serkan Bayır TechInside stüdyolarına konuk oldu. Bayır’la, Türkiye’den çıkan bir başarı hikayesi olan Ink Advantage serisi dışında dakikada 70 sayfa baskı alabilen Officejet Pro X serisi ile 3 boyutlu yazıcıları konuştuk.

Yorumlar

  1. HP’nin baskı çözümlerindeki başarısına katılmıyorum. Uygun fiyat bandı 2 yıldır tansiyonundan birşey kaybetmedi. Bu iyimserler için iyi bir senaryo sayılabilir ama son kullancı için halen değişmeyen bir maliyetin takendisi. HP, sözde başarısının devamı ve üst ürün gamlarının yaygınlaşması adına çubuğu en az 1/3 oranında aşağılamalı. Rakipler kuzuların sessizliğiyle halen bekleşirken HP’nin kamyonla satması kanımca doğru bir tabloyu bize göstermiyor. Zaten piyasadaki gösterge rakamlarda firmaların sayısalları.

    300 liralık makineyi 90’a, 150 liralık kartuş/toneri 20 liraya verebilirseniz hafızalardan silinmez ve klasiklerin iktidarına geçersiniz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>