HPE, insanlığın gelişimine ve çevreye odağını arttırıyor

0

HPE Türkiye, uçtan buluta her şeyin bağlı olduğu, verilerle beslenen kurumlar için yeni fırsatların doğduğu ve yeni deneyimlerin ön plana çıktığı değişim çağında,  “platform as a service” yaklaşımıyla teknolojiye ve kurumların  dijital dönüşümüne liderlik ettiğini duyurdu.

HPE, Türkiye Genel Müdürü Güngör Kaymak‘ın katılımıyla bugün gerçekleştirilen basın toplantısında dijital dönüşüm, insanlığın gelişimi ve çevre hakkında paylaşımlarda bulundu. Kaymak, “HPE globalde açıkladığı birinci ve ikinci çeyrek raporlarında önceki dönemlere kıyasla büyümesini sürdürdü. HPE Türkiye olarak da lokal pazardaki teknolojik liderliğimizi güçlendirerek devam ettiriyoruz” dedi.

HPE, her yıl 50 milyon tona yakın atık dönüştürüyor

Basın toplantısında ilk olarak gündem maddelerinin başında gelen sürdürülebilirlik konusunu ön plana çıkaran HPE, her yıl 50 milyon tona yakın elektronik atık üreten endüstride geri kazanım uygulamalarıyla müşterilerine son beş yılda 1,6 milyar dolar civarında kaynak yarattığını açıkladı.

HPE, 2020 yılında 1,7 milyon adet sunucu, depolama ve ağ cihazı gibi veri merkezi cihazını ve 2,1 milyon adet dizüstü bilgisayar, tablet, yazıcı gibi cihazın teknolojik dönüşümünü üstlendi.

Kurum, bu ekipmanların yüzde 90‘ına yakınını tekrar kullanılabilecek hale getirirken, kalan kısmın da uygun bir şekilde geri dönüşümünü sağladı.

Ayrıca HPE, çalışanlarının e-atık geri dönüşümüyle finanse edilen Türkiye’deki ilk ve tek kalıcı kodlama sınıfına destek verdiğini de belirtti. E-atık geri dönüşümüyle finanse edilen sınıf ile 7-14 yaş arası gençlerin dijital becerilerinin geliştirilmesini amaçlayarak, Mardin ve çevre illerdeki tüm çocuklara kodlama eğitimi alma şansı veriyor.

Çalışanlarına yönelik adımlarını da artıran HPE, çalışanlara stres yönetiminden ilişki yönetimine kadar geniş yelpazede danışmanlık desteği sunuyor. Ayrıca şirket çalışanlarının sağlıklı alışkanlıklar kazanması noktasında destek veriyor.

HPE gerçekleştirdiği basın toplantısında Discover 2021’in yıldızı olan yeni ürünü HP GreenLake’e değindi. Ve HPE’nin son çeyreğinde yıllık yinelenen gelirini yüzde 30, siparişlerini yüzde 41 oranında artırdığını ifade etti.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>