HTC geliri düşmeye devam ediyor

0

HTC geliri

Akıllı telefon piyasasında yaşadığı düşüş nedeniyle HTC’de durumlar kötüye gitmeye devam ediyor. yayınlanan Şubat raporuna göre, HTC geliri yüzde 33 düşüş yaşamış durumda.

HTC geliri yüzde 33 yaşadı

Tayvan merkezli akıllı telefon üreticisi HTC, bir dönem akıllı telefon sektöründeki en büyük şirketler arasında yer alıyor. Ancak son yıllarda telefon sektöründeki dönüşüme uyum sağlayamayan HTC, önemli bir düşüş yaşadı.

Daha çok yenilikçi teknolojilere yönelmeye başlayan HTC, kripto para cihazlarıyla farklı müşteri kitleleri oluşturmaya çalışıyor. Ancak bu durumda HTC’nin toparlanması için yeterli olmuyor.

HTC’nin yayınladığı Şubat 2020 gelir raporuna göre HTC 14 milyon dolar gelir elde etti. Bu da şirketin Şubat 2019’a göre yüzde 33 oranında düşüş yaşadığını gösteriyor. Ocak 2020’ye göre ise HTC’nin yaşadığı düşüş yüzde 12 olmuş durumda.

Üstelik HTC’nin yaşadığı bu düşüş sadece aylık bazda bir düşüş değil. 2019 yılı için yıllık raporunu yakın zamanda yayınlayacak olan HTC’nin yıllık verilerinde de önemli bir düşüş açıklayacağı belirtiliyor. Amiral sınıfı ürünlerle ayakta kalmaya çalışan HTC’nin, yeni bir strateji izlemesi gerekecek gibi görünüyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>