Huawei 2020 planı için açıklama yaptı

0

Huawei 2020 planı

Huawei 2020 planı için yeni bir resmi açıklama yaptı. Huawei, yeni yıllar birlikte Huawei Mobil Hizmetler’e odaklanacağını duyurdu.

Huawei 2020 planı belli oldu

Huawei ile Google arasında yaşanan gerginlik, 2019 yılına damga vurmuştu. ABD yaptığı yatırımlarla, Huawei’nin başı derde girmişti.

Yaşanan bu sorunların ardından, Huawei kendi hizmetlerini geliştirmeye ağırlık başladı. Bu nedenle 2020 stratejisini de kemdi teknolojilerine yönelik belirledi.

Huawei başkanı Eric Xu, çalışanlara ve müşterilere yazdığı mektupta Huawei Mobil Servis ekosistemini geliştirmek için çalıştıklarını duyurdu. Xu, Çin dışında da satış yapmanın kendileri için büyük bir zorunluluk olduğunu söyledi.

Ayrıca Huawei, Andorid ile sözleşmelerinin iptal olma durumları için “Shining Star 2.0” isimli geliştirici platformuna ağırlık verecek. Huawei, “Shining Star 2.0” platformu için 1 milyar dolarlık yatırım yapacağını da duyurdu. Ayrıca Huawei Mobil Servis’inin, Huawei P40 serisi ile birlikte piyasaya çıkıyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>