Huawei 5G araştırma merkezi kuracak

0

Huawei 5G araştırma merkezi

Huawei 5G araştırma merkezi için Sunrise ile ortaklık kurdu. Yeni araştırma merkezinin İsviçre’de kurulacağı ve burada ar-ge faaliyetleri yürütüleceği açıklandı.

Huawei 5G araştırma merkezi İsviçre’de kurulacak

5G alanında öncü şirketlerden olan Huawei, bu alanda yeni bir araştırma merkezi kuruyor Sunrise ile yapılan ortaklık kapsamında Huawei, İsviçre’de bu araştırma merkezini faaliyete geçirecek.

5G araştırma merkezinde Huawei, geliştiricilerin uygulamalarını test etmek için canlı 5G ağını kullanabilecekleri bir laboratuvarı ayrı ayrı işletecek. Ayrıca IoT sensörleri gibi üretilen bileşenler de bu laboratuvarda test edilecek.

Ayrıca Hauwei sözcüsü geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, 5G teknolojisini ABD’deki şirketlere lisanslı bir şekilde satmak istediğini duyurmuştu. Hauwei’nin bu araştırma merkeziyle de küresel ölçekte 5G lideri olmayı planladığını söyleyebiliriz.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>