Huawei Ar-Ge faaliyetlerini artırıyor

0

Koronavirüs salgının etkilerinden kurtulmak için çalışan Huawei Ar-Ge faaliyetlerini artırıyor. Çin merkezli teknoloji devi, yüzde 90 kapasiteye döndüğünü duyurdu.

Huawei Ar-Ge çalışmalarına hız veriyor

Birçok üretici koronavirüs salgını nedeniyle üretimde aksamalar yaşanıyor. Huawei, salgın kaynaklı üretim aksamasını Ar-Ge gibi yenilikçi faaliyetlere yönelerek atlatmaya çalışıyor.

Çin merkezli teknoloji devi Hauwei’nin CEO’su Ren Zhengfei yaptığı açıklamada, üretim ve geliştirme faaliyet kapasitelerini yüzde 90 seviyelerine çıkardıklarını duyurdu. Zhengfei, 3 Şubat itibariyle faaliyetlerine yeniden başladıklarını belirterek, salgın sonrasında artacak olan talepleri karşılamak için hazır olduklarını söyledi.

Ayrıca ABD tarafından uygulanan yaptırımlara rağmen yeni çözümler geliştirmeye devam ettiklerini ve Ar-Ge harcamalarını artırdıklarını vurguladı. Zhengfei, koronavirüs pandemisine rağmen finansal konuda bazı artışlar beklediklerini de belirti.

Çin’de yaklaşık 150 bin işçisi bulunan Huawei’nin finansal hedeflerini yıllık bazda azaltması bekleniyordu. Ancak Zhengfei’nin açıklamalarından da görüldüğü kadarıyla Hauwei olumsuz bir tablo çizmek istemiyor. Zhengfei ayrıca, ABD merkezli şirketlerin ‘müşteri olarak’ Hauwei’ye ihtiyacı olduğunu da söylüyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>