Huawei, Avrupa bölgesindeki inovasyon odaklı çalışmalarını Viyana’da duyurdu

0

Huawei’in her yıl düzenlenen önemli etkinliklerinden biri olan “Avrupa İnovasyon Günü” bu yıl Viyana’da gerçekleştirildi. Etkinlikte, çevrenin teknolojiyle korunması, dijital ekonomideki yenilikler ve genç yeteneklerin eğitimi, sürdürülebilirlik başlığı altında ele alındı. “Sürdürülebilir bir Avrupa için İnovasyon” temasıyla gerçekleştirilen etkinlik, BT endüstrisi temsilcileri, akademik kurumlar, medya kuruluşları ve kamu kurumlarının temsilcilerini bir araya getirdi.

Gerçekleşen etkinlikte konuşan eski Avusturya Cumhurbaşkanı Heinz Fischer, etkinliğin açılış konuşmasında, “Huawei’in Avusturya’ya yenilikçilik ve yeşil çözümler konusunda daha fazla katkı yapmasını umuyorum. Barışçıl, başarılı ve güzel bir Avusturya ve Avrupa için birlikte çaba gösterelim” dedi.

Doğa ve çevre için teknoloji

Huawei, Avrupa İnovasyon Günü’nde eğitim, ekoloji, sağlık ve gelişim alanlarını kapsayan küresel gelişim programı TECH4ALL’ın güncel proje ve faaliyetlerini de paylaştı. Atıl durumundaki akıllı telefonları ve yapay zeka teknolojisini kullanarak Amazon  yağmur ormanlarındaki hareketleri gözleyen “Rainforest Connection” da dahil olmak üzere birçok TECH4ALL girişimi katılımcılarla paylaşıldı.

Huawei Avusturya

Huawei ayrıca, Viyana Üniversitesi ile Neusiedl Gölü’ndeki bir araştırma projesi için iş birliğine gittiğini de duyurdu. Yine TECH4ALL girişimi kapsamında, “Guardian” olarak adlandırılan proje, iklim değişikliğinin biyolojik çeşitlilik üzerindeki etkilerini araştırmak ve yeni çevre koruma önlemleri geliştirmek için Huawei’in akıllı yazılım sistemlerini kullanacak.

Dijital bir Avrupa için 5G odaklı yenilikler

Son 20 yılda Avrupa pazarında dijitalleşmenin önemli bir destekçisi olan Huawei, etkinlikte farklı sektörlerde destek verdiği dijitalleştirme çalışmalarını paylaştı. Buna göre Viyana’daki hastanelerde kullanılmak üzere 5G bağlantısı ile çalışan robotlar, insansız hava araçları ve 5G teknolojisi desteğiyle hayata geçecek.

Huawei Mobil Servisleri (HMS) ekosistemi, son birkaç ayda dünyanın en büyük üçüncü mobil ekosistemi haline geldi ve 5,1 milyon uygulama geliştiricinin dünya çapında 730 milyondan fazla aktif kullanıcıyla bağlantı kurmasına yardımcı oldu. Huawei Mobil Servisleri Avrupa Başkan Yardımcısı Dr. Jaime Gonzalo, etkinlik çerçevesinde, Huawei’in genç geliştiricilere sunduğu yeni destek programını paylaştı. Gonzalo, 2021 yılının 3. çeyreğinin sonunda AppGallery’de yıllık bazda %81 oranında artışla, 173.000’den fazla HMS tabanlı uygulamanın yer aldığını ifade etti.

Huawei ayrıca Gelecek için Tohumlar burs programını da açıkladı. Şirket, program çerçevesinde 2,5 milyon Avro yatırım yapmayı taahhüt etti. Huawei Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi Başkan Yardımcısı Radosław Kędzia, Huawei’in Gelecek için Tohumlar projesi kapsamında Avrupa’nın en iyi üniversiteleriyle işbirliğine gideceklerini söyledi.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>