Huawei Card geliyor!

0

Huawei Card

Apple’ın Apple Card’ına benzer şekilde Hauwei’den de Huawei Card geliyor. Huawei Card’ın ilk detayları ile ilgili bilgiler gelmeye başladı.

Huawei Card özellikleri

Finansal teknolojiler ve ödeme sistemlerinde dijitalleşme günümüzün trend konuları arasında yer alıyor. Birçok teknoloji bu konularda yenilikçi girişimlerde bulunuyor.

Apple’ın bir dönem büyük ses getiren Apple Card’ı ise bu konuda öncü çalışmalardan biri. Kullanıcılar titanyum bu kredi kartını, Apple Pay destekli yerlerden Apple Pay üzerinden, desteklenmeye yerlerde ise fiziksel olarak kullanabiliyor. Hatta Apple Card’ın Mastercard ve Goldman Sachs ile işbirliği de bulunuyor.

Huawei de Apple Card’a benzer bir sistem üzerinde çalışıyor. Huawei Card’a dair paylaşılan ilk bilgilere göre bu kredi kartı Huawei Pay üzerinden çalışacak. Bu yönüyle daha çok Çin pazarıdaki kullanıcılara hitap edecek. Şık tasarımıyla da dikkat çeken bu kredi kartı, Hauwei Pay destekli yerlerde Huawei Pay üzerinden, desteklenmeyen yerlerde ise Apple Card gibi fiziksel olarak kullanılabilecek.

Özellikle Çin pazarında büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olması beklenen bu kartın Türkiye’ye gelmesi biraz zor gibi görünüyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>