Huawei ve LG U + 5G için ortak çalışıyor

0

Huawei ve LG U +

Huawei ve LG U +, IPTV 4K video, çift bağlantı ve hücre arası aktarma gibi teknolojileri denemek için Seul’un Gangnam İlçesinde 5G testlerini tamamladığını açıkladı. 5G artık eskisinden daha yakın.

Huawei ve LG U + iş birliği

Önceden ticari bir test ortamı kullanarak dünyanın ilk geniş 5G ağ testini yapan şirketler, 5G hızında 4K IPTV sunmak için 5G “tur otobüsü” kullandı. LG U + merkez karargahında 20Mbps ile 100Mbps arasındaki veri oranlarını göstermek için bir sanal gerçeklik (VR) dron’ue kullanıldı.

Huawei, iş akışını göstermek için 5G Müşteri Yerleşim Ekipmanını (CPE) VR drone ile birleştirdi. Bu birleşimde 3.5GHz spektrum bandını kullanarak 100 m yüksekliğinde 1.5Gbps hız elde edildi.

LG U + ve Huawei, yaklaşmakta olan 5G döneminde ticari başarıyı elde etmek için 5G teknolojileri hakkında daha fazla araştırma yapmaya ve bir E2E endüstrisi ekosistemi kurmaya devam edecek. Huawei, denemeler sırasında hem 3.5GHz hem de 28GHz baz istasyonlarını kullandı ve düşük bantta ortalama 1Gbps hızlarına ulaştı.

Geçtiğimiz ay Huawei ve LG U + Seul’deki 5G denemesinde, iki 5G baz istasyonunu eşzamanlı olarak bağlayarak 20Gbps bağlantı hızları sağladı. Daha sonra ise çift bağlantı teknolojisi doğrulamasını tamamladıklarını açıkladılar.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>