Huawei ML Kit açık kaynak kodlu yazılıma dönüştürüldü! Sesli yanıt sisteminin kodları yayımlandı

0

Huawei ML Kit

Sesli yanıt sistemi olarak bilinen “text-to-speech” teknolojisi, Huawei ML Kit sayesinde artık daha fazla kişi tarafından geliştirilebilecek. GitHub platformu üzerinden yayımlanan bu sistem, açık kaynak kodlu yazılım olarak kullanılabilecek.

Donald Trump TikTok’u yasaklayacağını açıkladı

Huawei ML Kit açık kaynak kodlu yazılım hâline getirildi

1987 yılında kurulan çok uluslu firma, uygulama geliştiren kişileri bilgilendirmek için kullandığı Huawei Developers isimli Twitter hesabından bir paylaşım yaptı. Bu paylaşımda sesli yanıt teknolojisine yer verildi.

Bir metnin sesli bir şekilde işitilmesini sağlayan bu yazılm, insan seslerini taklit ederek hem duygusal konuşmalar yapabiliyor hem de kişiselleştirilmiş metinleri okuyabiliyor. Kendisinin Android 4.4 veya daha yüksek bir Android sürümü için uygun olduğunu belirtelim.

Huawei ML Kit

Bir haberin, romanın veya diğer yazılı metinlerin okunmasını sağlayan Huawei ML Kit, bünyesinde sesli navigasyon ve video seslendirme gibi hizmetleri de barındırıyor. Bunların dışında ML Kit’in belgeleri, banka kartlarını, fotoğrafları, ürünleri, insan yüzlerini ve insan isketlerini analiz edebildiği biliniyor.

Bu yazılım için hazırlanan GitHub sayfasına bir göz attığımızda “hms-ml-demo” ibaresini görüyoruz. Bu ibare, bütün kodların yayımlanmadığı anlamına geliyor. Buradan hareketle geliştiricilerin yeni bir proje geliştirmek için kendi yetkinliklerine güvenmesi gerekiyor.

Açık kaynak kodlu yazılım

Bu yazılım için hazırlanan ana sayfaya buradan ulaşabilirsiniz. Kendisinin GitHub sayfasına ulaşmak istiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz. Akıllı telefon piyasasında Samsung’u geçmeyi başaran ve liderlik koltuğuna oturan Huawei hakkında neler düşünüyorsunuz?

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>