Huawei otomobil işletim sistemlerine ağırlık veriyor

0

Huawei otomobil işletim sistemi

Huawei otomobil işletim sistemleri alanında yeni teknolojisini duyurdu. HarmonyOS tabanlı bu sistemle büyük yenilikler gelecek gibi görünüyor.

Huawei otomobil işletim sistemleri için çalışıyor

Günümüzde şirketler, artık birçok alanda hizmet ve ürün sunarak portföyünü geniş tutuyor. Huawei de bu şirketlerin başında geliyor diyebiliriz.

Özellikle de işletim sistmeleri konusunda büyük ilerlemeler kaydeden Huawei, 2019 yılında HarmonyOS isimli işletim sistemini duyurmuştu. Sadece akıllı telefonlara yönelik bir işletim sistemi olmayacağı belirtilen HarmonyOS’in, akıllı televizyonlardan giyilebilir teknolojilere kadar kullanılabileceği belirtilmişti.

Huawei yaptığı yeni duyuruyla, HarmonyOS tabanlı işletim sistemlerinin artık otomobillerde kullanılabileceğini açıkladı. Hauwei’de yönetici isimlerden biri olan Wang Jun, bu işletim sisteminin otomobillerin kokpit bölümlerinin kontrolünde önemli bir rol oynayacağını belirtti. Kokpit ile donanım sistemini birbirinden ayıracak sistemin genel ismi Hongmeng OS olarak açıklandı. Sesli etkileşim ve görsel optimizasyon gibi özellikleriyle Hongmeng OS, Huawei’nin otomotiv ekosistemi çalışmalarında önemli bir role sahip olacak.

HarmonyOS konusunda çalışmalarına devam eden Huawei, bu alandaki gelecek planları hakkında bir açıklama yapmadı. Ancak duyurulan yeni sistemler, HarmonyOS’in tüm bir otomobili kapsayacak şekilde düzenlendiğini gösteriyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>