HUAWEI’ye akıllı şehir ödülü

0

Huawei

HUAWEI ve üç akıllı şehir müşterisi, 2018 Smart City Expo Dünya Kongresi’nde (SCEWC) insanların hayatlarını iyileştirme, yönetim verimliliğini artırma ve ekonomik gelişmeyi destekleme konularında ortak inovasyonları ve olağanüstü başarıları nedeniyle saygın ödüllere layık görüldü.

Üç müşterisine de ödül getirdi

Çin’deki Gaoqing şehri, Akıllı Şehir projesi için Dijital Dönüşüm Ödülü’nü kazandı. Güney Afrika’daki Rustenburg, Yönetişim ve Finansman Projesi için finalist ödülünü kazanırken, Çin’deki Qingdao, tarımsal pirinç iyileştirme projesi ise İnovasyon Fikir Projesi’nin finalist ödülünü kazandı. Bu prestijli ödüller, HUAWEI’nin akıllı şehir gelişiminde sektörün lider teknolojilerini, yenilikçi çözümlerini ve uygulama sonuçlarını gerçeğe dönüştürdüğünü gösteriyor.

Dünya Bankası’na göre, kent nüfusu bugün dünyanın toplam nüfusunun yüzde 55’ini oluşturuyor ve bu rakamın yüzyılın ortalarında üçte iki oranında da yükselmesi bekleniyor. Hem gelişmiş hem de gelişmekte olan ülkelerdeki şehirler ortak bir sorunla karşı karşıyalar: Dijital teknolojileri vatandaşların daha kaliteli yaşam ortamlarına yönelik taleplerini daha verimli ve dinamik bir şekilde yanıtlamak ve daha verimli ticari ortamlar oluşturmak için nasıl kullanacakları. SCEWC’nin misyonu ise, “Şehirleri güçlendirmek ve dünya genelinde kentsel inovasyonu geliştirmek” olarak açıklanıyor.

HUAWEI Enterprise Sektörel Pazarlama ve Çözüm Departmanı Başkanı Yu Dong şunları söyledi: “HUAWEI, Akıllı Şehir’in geliştirilmesinin birincil itici gücünün, vatandaşlara ve kurumlara daha fazla fayda ve daha fazla verimlilik sunmak olması gerektiğine inanıyor. HUAWEI, bir şehri organik bir varlık olarak görür ve şehrin algılayabileceği, düşünebileceği, kendi kendine öğrenebileceği ve büyüyeceği şehir sinir sistemini inşa etmek için çalışır. Akıllı şehir gelişimi için gereken temel unsurlar, şehrin farklı kaynaklarını bir araya getirebilen dijital platformumuzu inşa etmemizi sağlamıştır. Mevcut veriyi verimli bir şekilde kullanabilmek için tüm tesisleri ve şehir uygulamalarını bir araya getiriyoruz. Küresel akıllı şehir kavramı, platform tabanlı bir çağın başlangıcına işaret ediyor. HUAWEI, daha akıllı şehirlerin gerçek dijitalleşmeyi başarmasına yardımcı olmak için dijital platformlar geliştirmeye devam edecek”.

TechInside Haber

Techinside, teknonoloji ile alakalı alanlarda işletmelerin güncel haberlere ve analizlere tarafsız şekilde ulaşmalarını kolaylaştır!

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>