Hükümet web siteleri ile madencilik yapıldı

0

hükümet web siteleri

Hindistan’da hükümet web siteleri ile madencilik yapılarak servet değerinde para kazanıldı. Güvenlik açığının tespit edilmesinin ardından, gerekli tedbirler alındı.

Hükümet web siteleri kötü amaçla kullanıldı

Kripto para piyasasının önemli bir gelir kaynağı haline gelmesiyle, başkasına ait bilgisayarların işlem gücünün kullanıldığı Cryptojacking olaylarında artış yaşanıyor. Bu olaylara son olarak Hindistan da eklendi.

Hükümete ait, aylık 1 milyar 60 milyon ziyaretçi trafiği olan 3 web sitesinde Coinhive komut dosyası kullanılarak madencilik yapıldı.

Kripto para birimlerinden Monero kazıyan madencilerin, bu siteler üzerinden servet değerinde gelir elde ettiği belirtiliyor.

Bu olayın tespit edilmesinin ardından güvenlik araştırmacıları web siteleri için gerekli tedbirler alınsa da bu alandaki tehlike devam ediyor. Güvenlik uzmanları, hackerların bir sonraki hedefinin IoT tabanlı cihazlar olabileceğini söylüyor. Hindistan’daki 13.500’den fazla router cihazı, madencilik faaliyetleri için kullanılabilir.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>