Hyundai otonom araç ortaklığı kurdu

0

Hyundai otonom

Hyundai otonom araç sektörüne yönelik yeni bir ortaklık kurdu. Çinli bir şirketle kurulan ortaklıkla, daha çok güvenlik konusuna odaklanılacak.

Hyundai  otonom araç güvenliğine yönelecek

Dünyanın en büyük 5. otomotiv firması olan Hyundai, Çin merkezli teknoloji şirketi Tencent ile ortaklık kurdu. 2030 yılı itibariyle tamamen otonom araç üretecek olan Huyndai, otonom araç yazılımları konusunda Tencent ile birlikte çalışacak. Yapılan bu anlaşmayla özellikle otonom araçların güvenliği ve emniyetine yönelik çalışmalar yapılacağı belirtiliyor.

Ayrıca Tencent bünyesindeki en büyük uygulamalardan biri olan Wechat’in de yeni model otonom araçlara entegre edilmesi bekleniyor. Hyundai’in gelecek planları arasında 2020 yılı itibariyle otonom araç sayısını daha artırmak yer alıyor.

Ayrıca Hyundai bünyesinde yer alan Hyundai Mobis, geçtiğimiz günlerde Yandex ile anlaşma yapmıştı. Bu anlaşmayla iki şirket, ortak bir kontrol sistemi kurmayı da hedefliyor.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>