Hyundai otonom araç teknolojileri geliştirecek

0

Hyundai otonom araç

Hyundai otonom araç teknolojileri geliştirmek için yeni bir ortaklık kurdu. Hyundai’ın otonom araç teknolojilerini birkaç yıl içinde piyasaya sürmesi bekleniyor.

Hyundai otonom araç teknolojileri için ortaklık kurdu

Otonom araç sektörüne giriş yapmaya hazırlanan Hyundai, bunun içinAptiv isimli bir şirketle ortaklık kurdu. Daha önce ulaşım sektöründe Lyft ile rekabetiyle tanınan Aptiv, Hyudai’a otonom araç teknolojileri geliştirme konusunda destek verecek.

Aptiv’in 700 kişilik ekibiyle otonom araç teknolojileri geliştirme çalışmalarında yer alacağı ve Hyudai’ın araç mühendisliği ve ar-ge faaliyetlerinin rehber alınacağı belirtiliyor.

Henüz otonom araç konusunda iki şirketten de resmi bir açıklama gelmedi. Ancak yeni otonom sistemlerin 2020 yılında test edilmeye başlanması ve 2022 yılında hazır otonom sürüş platformlarının piyasaya sürülmesi gerekiyor.

Hyudai’ın direkt olarak otonom bir araç mı üreteceği, yoksa otonom teknolojiler mi geliştireceği henüz bilinmiyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>