Hyundai robot sektörü için dev satın alma yaptı

0

Hyundai robot

Hyundai robot sektörü için dev bir satın alma yaptı. Boston Dynamics, SoftBank Group’tan 921 milyon dolara satın alındı.

Hyundai robot sektörü için iddialı

Hyundai otomotiv sektöründeki başarısıyla tanınsa da robot sektöründe de birçok önemli projeye imza atıyor. Bu projelerin yanı sıra Hyundai, yaptığı satın almalarla da robot sektöründe ses getiriyor.

İlginç ve akrobatik robotlarıyla sektörün en tanınan robot üreticilerinden Boston Dynamics, SoftBank tarafından Google’dan satın alınmıştı. Boston Dynamics, Hyundai Motor tarafından satın alınarak, bir kez daha el değiştirmiş oldu. 10 Aralık’ta yapılan anlaşma kapsamında satın alma 921 milyon dolara gerçekleşti.

Böylelikle Hyundai Motor, Boston Dynamics’in üçüncü sahibi olacak. Ayrıca Hyundai, elektrikli ve hibrit otomobillerin yanı sıra robotikle de sektörel anlamda büyümeye odaklanacak. Hyundai’ın kısa vadeli planları arasında, 2025 yılına kadar robot sektöründe 1.4 milyar dolar yatırım yapmak var. 2014’te Google’a, 2017’de SoftBank’a satıln Boston Dynamics, 2020’de Hyundai Motor’a geçmiş oldu.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>