İBB Akıllı Şehirler için düğmeye bastı!

0

İBB Akıllı şehirler

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde, 17-18-19 Nisan 2018 tarihlerinde düzenlencek World Cities Congress İstanbul’18’in konferans programı netleşiyor. Yenikapı Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi’nde düzenlecek etkinlik, üç gün boyunca sürecek ve birbirinden güzel workshoplar’da yer alacak. Buna ek olarak, 12 adet panel de gerçekleştirilecek. Ayrıcan dünyanın her yerinden katılacak teknoloji firmaları ve 100’e yakın konuşmacı, bu etkinlikte yer alacak. Alanında en yetkin isimlerin, akıllı şehirlerin yarınları nasıl şekillendireceğini mercek altına alacağı konferansa bu yıl 10 bini aşkın profesyonelin katılması bekleniyor. İBB Akıllı Şehirler projesi başlıyor!

İBB Akıllı Şehirler etkinliğinde neler konuşulacak?

World Cities Congress İstanbul’18’in ana konusu, akıllı şehir dönüşümleri olacak ve uzmanlar tarafından da ele alıncak.

Açılış töreninden sonra başlayacak etkinlik, Netaş CEO’su C.Müjdat ALTAY’ın modere edeceği Türk Telekom CEO’su Paul DOANY ve Bosch Türkiye ve Ortadoğu Başkanı Steven YOUNG’un sahneyi paylaşacağı “Yenilikçi Şehir Teknolojileri”, oturumunu “Akıllı Şehirlerde Ulaşım ve Araç Teknolojileri başlıklı panel takip edecek.

İBB Akıllı şehirler

Etkinliğin ikinci gününe geldiğimizde ise, Akıllı Şehir Stratejilerine değinilecek.  Sunumu, Danimarka’nın Odense şehrinin idarecilerinden Bjarke Walmar ve akıllı şehirler uzmanı Renato de Castro gerçekleştirecek. Günün devamında, Yalova Üniversitesi Ulaştırma Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Rafet Bozdoğan moderatörlüğünde düzenlenecek Mega Kentlerde Sürdürülebilir Ulaşım Stratejileri paneline 8-80 Cities Kurucusu ve Başkanı Guillermo Penalosa konuk olacak.

Siber güvenlik ve şehrin büyük verisi başlıklı paneller de düzenlencek. Düzenlecek olan panelde, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Habercilik Genel Müdürü Ensar Kılıç, IBM Genel Müdürü Defne Tozan ve Microsoft Genel Müdürü Murat Kansu’da yer alacak.

Etkinliğin son gününde oturumlar, Sağlık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Şuayip Birinci ve “artırılmış mimari” uzmanı mimar Simon Kim’in sahne alacağı Akıllı ve Sağlıklı Yaşam oturumuyla başlarken, Akıllı Şehirlerde Enerji Yönetimi oturumunda Startupbootcamp Akıllı Ulaşım & Enerji Berlin Mentörü Florian Lennert sahnede yerini alacak. 

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>