IBM depolama ürününü tanıttı

0

IBM depolama

IBM depolama ürünü FlashSystem 9100 için bir tanıtım yaptı. IBM depolama ürününe, NVMe bileşeni ekleyerek, hızlandırılmış bir deneyim sunuyor.

IBM depolama: FlashSystem 9100

IBM,kurumsal şirketlere yönelik geliştirdiği yeni depolama ürün portföyünün tanıtımını yaptı. Yeni Spectrum ailesi, veri koruma, yazılım tanımlı depolama ve çoklu bulut özellikli depolama yazılımlarıyla birlikte IBM Spectrum Virtualize ve IBM FlashCore teknolojileri ile oluşturuldu.

NVMe kullanılmış olması, FlashSystem 9100’ın bir başka fark yaratan özelliği olarak karşımıza çıkıyor. IBM, NVMe’nin bilgi depolama ihtiyacı olan uygulamalardan, verileri depolayan flaş cihazlarına kadar tüm depolama sistemi yığınını optimize edeceğini belirtiyor. NVMe’nin en önemli özelliği ise ultra düşük gecikme veri işlemesi yapılabilecek olması.

IBM FlashSystem 9100 dizileri ayrıca, Storage Insights, IBM’in AI tabanlı tahmini analizleri, depolama kaynak yönetimi ve bulut üzerinden sağlanan destek platformu ile birlikte geliyor.

Şirketlerin bulut depolama yönelik yaptığı yatırımlardaki artış, IBM’in yeni ürününün potansiyelini oldukça güçlendiriyor. Ayrıca NVMe gibi inovatif teknolojilere yer verilmesi de rakiplerinden ayrı bir yere gelmesini sağlıyor.

IBM depolama

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>