IBM, Microsoft hakkında açıklama yaptı

0

IBM Microsoft

Teknoloji dünyasının dev ismi IBM, Microsoft hakkında çarpıcı bir açıklama yaptı. Bu açıklamada Microsoft ile Apple kıyaslandı.

IBM, Microsoft için açıklama yaptı

Teknoloji sektöründe bir zamanlar ürün bazında lider olan IBM, son yıllarda tüketici odaklı ürünlerden uzaklaştı ve kurumsal hizmetlere yönelmeye başladı. IBM, özellikle ürün bazında süper bilgisayarlara yöneldi ve bu alandaki en büyük iki rekabetçi Microsoft ve Apple oldu.

500 bin kişiden oluşan IBM çalışanları, 2015 yılında Windows kullanmayı bırakıp, MacOS kullanmaya başlamıştı. IBM tarafından yapılan açıklamada, Microsoft kullanmanın verimsizliğe yol açtığı iddia edildi.

IBM, bir IT çalışanlarının Windows kullanan 242 kişiye hizmet verirken, MacOS kullanan 5400 kişiye destek verebildiğini açıkladı. Ayrıca MacOS kullanan çalışanların iş bırakma oranlarının, Windows kullanan çalışanlardan yüzde 17 daha düşük olduğu duyuruldu. IBM’in yaptığı bu açıklamaların ardından, Microsoft’tan nasıl bir cevap geleceği şimdiden merak ediliyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>