IBM ulusal iş seyahatlerini durdurdu

0

IBM ulusal iş seyahatleri

Teknoloji sektörünün dev ismi IBM ulusal iş seyahatlerini durdurduğunu açıkladı. IBM’in bu kararındaki ana nedenin ise koronavirüs olduğu açıklandı.

IBM ulusal iş seyahatleri için önlem aldı

Koronovirüs salgını, tüm dünyayı etkilemeye devam ediyor. Koronavirüs için kararlı bir şekilde önlem alan şirketler arasına artık IBM de katıldı.

IBM yaptığı açıklamada, ulusal iş seyahatlerini koronavirüs nedeniyle durdurduğunu belirtti. Şirketin hem çalışanların güvenliği hem de işlerin sürekliliğini sağlamak için böyle bir karar aldığı belirtiliyor. Ayrıca IBM 1000’den fazla kişinin katılacağı dış etkinliklere katılımı da çalışanları için yasakladı.

IBM’in yasağının Mart ayı sonuna kadar devam edeceği belirtildi. IBM çalışanlarına mümkün olduğunca fiziksel görülmelerde uzak durmalarını ve dijital görüşmeler yapmalarını önerdi.

Facebook da IBM ile benzer bir karar vermiş ve çalışanlar için ziyaretleri kısıtladığını duyurmuştu. Ayrıca Google da iki büyük konferansı koronavirüs tehlikesi nedeniyle iptal ettiğini açıklamıştı. Koronavirüs tehlikesi teknoloji şirketlerinin çalışmalarını olumsuz bir şekilde etkilemeye devam edecek gibi görünüyor.

Burak Kesayak

Elektrik elektronik mühendisi ve dijital medya yazarı. Ar-Ge mühendisi olarak çalışmasının yanı sıra Endüstri 4.0, akıllı şehirler, fintech ve nesnelerin interneti gibi alanlarda dijital medya yazarlığı yapmaktadır.

Yorum Ekle

Posta adresiniz, gizli kalacaktır.

İzin verilen HTML tagları, <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>